Láska trochu jinak | Kapitola první

5. července 2011 v 20:25 | kay.lin |  kay.lin - Láska trochu jinak


,,Shandy, tady jsi!" volala na mě má nejlepší kamarádka Leah a vytrhla mě tak z činnosti, kterou jsem dopusud dělala. Mezi kupou lidí jsem hledala Christiana. ,,Kdes byla? Všude jsem tě hledala! Nečekala jsem, že bys mohla být zrovna tady, ve školním bufetu, vždyť to tu přeci nesnášíš."
,,No víš, na někoho tu čekám," odpověděla jsem jí a hned jsem se otočila, abych mohla dál hledat Chrise.
Najednou se z davu lidí vynořil Christian, nádherně mu při chůzi vlály jeho měděné vlasy. Podíval se na Leah, jako kdyby ho něčím otravovala a pak už stál u mě. Něžně mě políbil, pozdravil Leah a zanedlouho začal hrabošit ve své tašce, kterou nesl. Podal mi malý balíček zabalený v červéném papíře svázaný rudou stužkou. Na balíčku stálo: Pro mojí Shandy, miluji tě. Srdce mi poskočilo radostí. Taky tě miluju, pomyslela jsem si. Vážně.. měla jsem Chrise moc ráda. Milovala jsem ho. V poslední době byl náš vztah čím dál tím lepší, milovala jsem ho víc a víc. Věřila jsem mu ve všech ohledech a byla jsem si jistá v tom, že on mě nikdy nezradí. Věděla jsem, že mě taky miluje, cítila jsem to. Nikdy v životě jsem se necítila tak skvěle, jako když jsem byla s Chrisem. Dokázal mě rozesmát, když jsem byla smutná, vždy mě utěšil.. Když jsem ho potřebovala, byl u mě, podržel mě. Tohle byla opravdová láska.
Balíček, co jsem dostala, jsem schovala do batohu. Chtěla jsem, abych obsah balíčku znala jen já a Chris. Tušila jsem, že v rudém balíčku bude něco osobního, co nemusí vidět opravdu každý. Škola už skončila, takže jsme se já, Chris a moje nejlepší kamarádka vydali na malý výlet. Chtěli jsme jít na zmrzlinový pohár do nějaké cukrárny. Venku bylo opravdu hezky, sluníčko krásně svítilo a hřálo.
S Christianem jsme si cestu do místní cukrárny užívali. Hodně jsme se nasmáli a letmými polibky si vyznávali naši lásku. Jen Leah byla dneska jako bručoun. Nebyla s ní řeč, mluvila, jen když opravdu musela.
Když jsme ve skvělé náledě vcházeli do podniku, ozval se uražený komentář od Leah: ,,Nemusím být u všeho, vy hrdličky. Užijte si to, čau." A odešla. Nevěděla jsem, co se to s ní děje a tak jsem na ní zavolala. Už byla pryč.
Nevěděla jsem, co se to s ní děje, a tak jsem se rozhodla, že na ni pro dnešek zapomenu a užiji si krásné odpoledne s Chrisem.
Když jsme vstoupili do cukrárny, hledali jsme nějaký stůl někde v rohu, abychom byli trochu sami. Možná to bylo zbytečné, cukrárna byla skoro prázdná a navíc tam nebyl skoro žádný Čech. V našem městě bývá spousta turistů z Německa. Nakonec jsme našli stůl se dvěma židlemi a rohovou sedačkou. Oba jsme si sedli na sedačku a čekali na servírku. Když přišla, objednali jsme si zmrzlinový pohár pro nás oba, domluvili jsme se, že ho budeme jíst společně. Zanedlouho k nám přišla servírka s hotovým pohárem a my jsme se do něj bezhlavě pustili. Byl báječný, vanilková zmrzlina s kupou ovoce a šlehačkou politou čokoládovou polevou.
,,Ten pohár byl výborný," oznámil Chris poté, co jsme dojedli. ,,Máš dnes večer volno nebo jsi v práci? Víš.. byl bych moc rád kdybys k nám dnes přišla, rodiče jsou na dvoudenní dovolené, takže máme s bráchou byt pro sebe. No a brácha doma dneska nebude. No víš.. rád bych toho nějak využil a.."
,,Počkej," zadržela jsem ho, ,,je mi jedno, jestli někdo je nebo není doma, přijdu". Ráda jsem chodila ke Chrisovi domů. Nejenže měli nádhernou vilu plnou drahé elektroniky, ale vždy jsme se spolu dobře pobavili. Mimochodem.. má božsky pohodlnou postel... Ale to už je detail. Prostě se mi u něj moc líbilo.
,,Shan, víš že tě moc miluju.. no.. rád bych udělal trošku krok dopředu, v našem vztahu," řekl mi trochu koktavě.
Vykulila jsem na něj oči a hned jak jsem si to uvědomila, snažila jsem se dělat jakoby nic. ,,Jak to myslíš," zeptala jsem se ho po chvíli přemýšlení. Moc dobře jsem věděla, jak to myslí, ale dost mě to zaskočilo.
,,Víš, prostě.. milovat se. Mám tě strašně moc rád a taky bych s tebou chtěl něco zažít a..."
,,Promiň, Chrisi. Taky tě mám moc ráda, ale... na tohle se prostě necítím. Jsme spolu pár měsíců, nemám pocit, že bychom měli." Pokusila jsem se o úsměv. Marně. Vyšel z toho nucený rádoby úšklebek, který určitě nepůsobil moc hezky.
,,A půjdeš teda ke mně? Bojím se, že mě vystraší duch," obrátil konverzaci v žert. Moc vtipné mi to nepřipadalo, ale přesto jsem se trochu pousmála.
,,Nechci, abys ses kvůli tomu naštval nebo si to bral nějak osobně. Já... rozmyslela jsem si to. Bude lepší, když dneska společný večer vynecháme." Sakra sakra sakra! Já jsem hloupá, jak daleko vidím. Proč jsem to jen říkala? Bude uražený, bude mě nenávidět! Ach bože, tenhle kluk se na mě dřív nebo později vybodne.
,,Dobře, chápu to, byl to trochu unáhlený návrh."
Super! Alespoň mi to neřekl na rovinu, to už něco znamená. Stejně je zklamaný a stejně mě jednou pustí k vodě.
Za chvíli jsem se s Christianem rozloučila a vyrazila domů, do našeho rodinného baráčku, plného hraček mojí malé sestřičky. Domů jsem přišla v osm. První, co jsem uviděla, byly Lucyiny hračky. Super. Zítra je sobota a já, místo abych se bavila, budu uklízet. (Jindy uklízí máma, ale měla jsem teď docela špatné známky a tak mi zřídila "režim", jak tomu říká. Spočívá to v tom, že uklízím, peru, žehlím a na počítači a venku smím trávit minimum času.)
,,Kdes byla, milá dámo?" otázala se matka zvýšeným hlasem, až jsem se lekla. ,,Myslela jsem, že máš být doma do sedmi! No ne? Není náhodou osm? Alou do postele a spát! Zítra jedem na oslavu narozenin Noemi Waleové, tak se koukej pořádně vyspat!"
,,Ale mami, už mi není pět! Noemi? To je ta zazobaná s tím novým Ferrari?" Možná jsem to trochu přehnala, ale i přesto jsem doufala, že mě z toho máma vynechá a nakonec řekne své známe "no tak dobře, ale.." a já budu muset uklidit Lucyiny hračky a pak si užít víkend.
Ale ne, nestalo se tak. Máma se naštvala ještě víc. ,,A alou do postele, Shandy! Ještě jedno slovo, a venek bude povolený do šesti! Koukej sypat nebo ještě něco uvidíš." Máma byla zjevně hodně naštvaná.
Šla jsem tedy do koupely, opláchla si obličej a "sypala" do postele. Obyčejně se půlhodiny máčím ve voňavé lázni s různými olejíčky, dneska jsem ale nešla. Na truc jsem si šla lehnout a do půl jedenácté jsem hrála hry na mobilu. Stejně budu spát až v jedenáct, tak na co jsem musela do postele?
Než jsem usnula, přemýšlala jsem nad Chrisem a jeho "návrhem". Začínala jsem si uvědomovat, že by to možná nebylo tak špatné. Řekla jsem si "pro" a "proti" a po převaze "pro" jsem se na sebe naštvala. Chrise to asi mrzelo, třeba dokonce víc než mě. Ach ne, já jsem taková husa. Jak jsem si jen mohla myslet, že počkat bude ta lepší varianta. Chris mě bude nenávidět, já budu nenávidět sebe a ošidím se o nejlepší okamžiky mého života, které už pravděpodobně nezažiju. Ne s Chrisem. Než jsem stačila zauvažovat dál, ponořila jsem se do říše snů...

Hned jak jsem se druhý den probudila, naplnila se mi hlava všemožnými výčitky, týkající se včerejšího odpoledne. Napsala jsem tedy Leah textovku a chtěla se jí vyvzpovídat. Dohodly jsme se, že k nám přijde co nejdřív, za což jsem byla neskutečně ráda. Docela jsem se divila tomu, že nevyšilovala za tak brzký budíček... vlastně celkově za budíček. Vždycky, když jí píšu ráno nebo dopoledne, je hrozně naštvaná a poté mi to vrátí, takže budit Leah je.. docela odvážná činnost. Možná právě proto se nenaštvala. Snad pochopila, že bych jí pro nic za nic nebudila. Ze zamyšlení nad Leah mě vytrhlo hlasité zvonění zvonku. To je určitě Leah, pomyslela jsem si a rozeběhla se ke dveřím otevírat. Leah to nebyla. Ukázalo se, že je to Christian. Jakmile jsem se podívala kukátkem a spatřila ho, rychle jsem popadla mobil a napsala Leah krátkou SMSku: Chris je tu, nechod.
..........................................................................................................................................................................

NAKONEC JSEM TO ZVEŘEJNILA O NĚCO DŘÍV... KOCHEJTE SE =)
 


Komentáře

1 Esme Esme | 5. července 2011 v 20:56 | Reagovat

Budu číst je to fakt fajn:)

2 Lemonek Leonardo <3 Lemonek Leonardo <3 | Web | 6. července 2011 v 10:08 | Reagovat

Sexíík by to chtěloo ...víííce sexůů

3 weheartitt weheartitt | E-mail | Web | 6. července 2011 v 10:09 | Reagovat

vyzerá to zaujímavo...idem to čítať :)

4 Linsy Linsy | Web | 6. července 2011 v 10:12 | Reagovat

vyzerá to super. Inak prosí kuni aj  môj blog.  zanechaj prosím komentík

5 kajufka007 kajufka007 | Web | 6. července 2011 v 10:13 | Reagovat

Jůů..děkuju!! I tvůj blog je moc moc moc pškný! :D

6 Kiki ツ Kiki ツ | Web | 6. července 2011 v 10:15 | Reagovat

týjo, bylo to tak trochu dlouhé, ale dalo se to přečíst :D jinak, prosím, dáš mi ty dva hlasy?? prosím :) ;)

7 Kiki ツ Kiki ツ | Web | 6. července 2011 v 10:16 | Reagovat

teda :D jsem ještě v polovině té kapitoly :D musím to ještě dočíst :D je to mooc dlouhé :D alke je to zajímavé ;-) a máš krásný Lay :-)

8 Kiki ツ Kiki ツ | Web | 6. července 2011 v 10:22 | Reagovat

katty je samička :D ale neřeš :D :)

9 smily-online smily-online | Web | 6. července 2011 v 15:46 | Reagovat

Ahoj...za chíly začíná letní PÁRTY :) v 16:00 :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama